گروه مهاجرتی اریکه

مهاجرت کاری به قبرس شمالی

راهنمای جامع اخذ اقامت کاری قبرس شمالی 2024

برای مهاجرت کاری به قبرس شمالی باید برخی شرایط را رعایت کرده و برخی مدارک مورد نیاز هم ارائه دهید. برای مهاجرت راحت تر، داشتن تخصص و مهارت، همچنین داشتن جاب افر از یک کارفرما می تواند به شما کمک کند. اگر خواهان کار در قبرس شمالی هستید، باید مجوز کار در این کشور ار به دست بیاورید.

عدم سوء پیشینه، سابقه کار و تسلط به زبان از لازمه های اساسی برای مهاجرت کاری به قبرس شمالی هستند. پیش از اقدام به مهاجرت، حتما لیست مشاغل مورد نیاز قبرس شمالی را چک کنید. در ادامه شما را بیشتر با رویه مهاجرت کاری به قبرس شمالی آشنا خواهیم کرد.

اگر می خواهید برای کار به قبرس شمالی مهاجرت کنید باید برخی، الزامات و شرایط را رعایت کنید. مهمترین نکته ای که باید در مرحله اول مدنظر داشته باشید، داشتن جاب آفر از کارفرمای معتبر است. مسلط بودن به زبان انگلیسی هم یک مزیت مهم بشمار می رود. اگر قصد دارید در یک رشته شغلی بخصوصی فعالیت کنید، بهتر است 3 تا 5 سال سابقه کاری مرتبط جمع آوری کنید. به یاد داشته باشید اصلی مهم برای مهاجرت کاری به قبرس، گرفتن مجوز کار است.

اگر شما هم قصد دارید برای کار به قبرس شمالی مهاجرت کنید، باید برای گرفتن ویزای این کشور اقدام نمایید. با توجه به نوع ویزای کار خود باید مدارک زیر را تکمیل و به سفارت قبرس تحویل دهید:

 • مدارک مربوط به هویت
 • رزومه کاری
 • کپی از پاسپورت
 • بیمه نامه با اعتبار زمانی کافی
 • مدارک مربوط به تمکن مالی، که بیانگر آن باشد که می توانید از پس هزینه های زندگی در قبرس بربیایید.
 • مدارک مربوط به عدم سوء پیشینه
 • انجام تست های پزشکی و گرفتن تاییدیه های لازم
 • پر کردن فرم های مورد نیاز
 • تاییدیه قرارداد کاری بین کارفرما و شما

پیشنهاد گروه اریکه به شما مطالعه مقاله آشنایی با قبرس شمالی است. بعد از مطالعه این بخش با شرایط زندگی در این کشور به طور کامل آشنا خواهید شد.

اگر می خواهید برای اشتغال به کشور قبرس شمالی مهاجرت کنید، تسلط به هر کدام از زبان های ترکی و یونانی برای شما یک مزیت محسوب خواهد شد. گاه برای اینکه تسلط خود را بر زبان ثابت کنید، باید گواهی های معتبر یا مدرک آیلتس و تافل داشته باشید.

در برخی مواقع هم، شرکت ها از شما درخواست می کنند تا در مصاحبه کاری شرکت کرده و میزان تسلط شما به زبان های محلی، بسنجند. حتما قبل از هر اقدامی، با کنسولگری و یا سفارت قبرس شمالی تماس گرفته و اطلاعات لازم در این زمینه را بدست آورید.

به دلیل بالا بودن کیفیت زندگی در قبرس شمالی، افراد زیادی خواهان مهاجرت شغلی به این کشور هستند. در نتیجه برای گرفتن ویزای کار تلاش زیادی لازم است. جالب است بدانید، امکان کار برای تمامی اشخاصی که عضو کشورهای اتحادیه اروپا هستند بدون نیاز به گرفتن ویزای کار به راحتی فراهم شده است. برای کار در قبرس شما باید بیشتر از 3 ماه، در رفت و آمد به اداره مهاجرت این کشور باشید و مدارک خود را تحویل داده و کارهای ثبت نام را انجام دهید. این درحالی است که افراد عضو اتحادیه اروپا این مراحل را طی نخواهند کرد. بعد از اخذ ویزا، اگر تخصص شما در رشته هایی مانند برق یا آی تی که طرفدار زیادی دارند، نبود باید بعد از 4 سال به کشور خود برگردید. در صورت داشتن پیشنهاد کاری کارفرما معتبر، می توانید یکی از ویزاهای کار زیر را دریافت نمایید:

 • ویزای کارآفرینی و استارتاپ
 • ویزای کارآموزی
 • ویزای کاری جهت کار در شرکت های بین المللی
 • ویزای کار برای کار در خانه
 • ویزای کار داوطلبانه
 • ویزای کاری استارتاپ

انواع ویزای کار قبرس شمالی

امروزه اقتصاد در قبرس شمالی درحال رشد بوده و همین مسئله باعث شده تا نرخ کم مالیات، شرایط کار در قبرس شمالی را ایده آل کند. برای شروع کار در قبرس شمالی، باید مجوز کار در این کشور را دریافت کنید. پیش از ورود به قبرس برای آغاز کار، باید 3 مجوز مهم دریافت کنید. مجوز اول، مجوزی است که اجازه کار را به متقاضیان خواهد داد. مجوز دوم، اجازه ورود به قبرس شمالی را به افراد می دهد. در نهایت باید مجوز اقامت و سکونت بیشتر از 3 ماه در این کشور را دریافت کرد.

هزینه های دریافت ویزای کار قبرس شمالی 60 یورو است. بجز هزینه ویزا، شما باید هزینه های مربوط به ضمانت نامه بانکی هم پرداخت کنید. مبلغ مندرج در ضمانت نامه بانکی اغلب توسط کارفرما پرداخت خواهد شد که مبلغ آن بین 350 تا 850 یورو است. مطمئن شوید که ضمانت نامه شما حداقل تا 12 ماه بعد از استخدام شما معتبر باشد.

حتما برای شما هم سوال است، که چه مدت زمان لازم است تا ویزای کار شما در قبرس آماده شود؟ در پاسخ باید گفت، به طور کلی 4 تا 6 هفته برای پردزاش و بررسی مدارک زمان لازم است. مدت زمان دریافت ویزای کار در قبرس شمالی تا 6 ماه هم طول خواهد کشید.

میزان درآمد در کشور قبرس شمالی یکی از مهم ترین مسائل برای افرادی، است که قصد دارند در این کشور مشغول به کار شوند. قبل از ورود به هر کشور برای شروع به کار میزان درآمد بسیار مهم می باشد، زیرا باید بتوانید از پس خرج و مخارج خود بربیایید.

حداقل حقوقی که برای یک کارگر ساده در قبرس شمالی درنظر گرفته خواهد شد 870 یورو می باشد و متوسط حقوق برای کار در شهر نیکوزیا، 1.300 یورو است. براساس قوانین قبرس شمالی میزان قرارداد میان کارمند و کارفرما نباید از میران حداقل حقوق در این کشور، کمتر باشد.

برای مهاجرت کاری به قبرس شمالی، بهتر است یکی از تخصص های لازم و مهم در این کشور را بلد باشید. اگر یکی از چند تخصصی که در قبرس شمالی نیروی کار کمتری دارند را بلد باشید، شانس پذیرش شما برای اقامت در این کشور بسیار بالا خواهد رفت.

پرطرفدارترین شغل هایی که شناس اقامت در قبرس شمالی را بالا می برند عبارتند از:

 • حسابداری:

حسابداری یکی از مهم ترین مشاغلی بوده که در قبرس شمالی با کمبود نیرو مواجه است. در شهرهای لارنکا و لیماسول، نیاز به متخصص حسابداری بسیار بالا می باشد.

 • پرستار:

در بیشتر کشورهای مهاجر پذیر کمبود نیروی پرستار بسیار به چشم می خورد. قبرس شمالی هم از این قاعده به دور نیست و پرستاران زیادی برای ویزای کاری در آن درخواست می دهند.

 • دندانپزشک:

اگر دندانپزشک ماهری هستید و قصد مهاجرت دارید، قبرس شمالی یک مقصد ایده آل برای شما خواهد بود. البته برای شروع به کار در این زمینه باید دوره های معادل سازی مدرک و شرکت در آزمون ها را با موفقیت بگذرانید.

 • مهندسی:

مهندسی مکانیک، آی تی، صنایع و… جزو پرطرفدارترین شاخه های رشته مهندسی در قبرس شمالی هستند. اگر در هر یک از زیر گروه های رشته مهندسی تخصص و مهارت دارید، به راحتی در قبرس شمالی پذیرش خواهید شد.

اگر به مدت 5 سال در قبرس شمالی کار کنید، بعد از گذشت این مدت موفق به اخذ تابعیت این کشور خواهید شد. طبق قوانین شهروندی قبرس شمالی، هر فرد با 5 سال زندگی و کار در این کشور امکان گرفتن تابیعت طولانی مدت را خواهد داشت. به طور کلی قبرس شمالی جزو کشورهای مهاجر پذیر نبوده، در نتیجه قوانین گرفتن تابیعت دائم آن کمی سخت خواهد بود. اگر به مدت 7 سال در قبرس شمالی کار کنید، می توانید برای دریافت پاسپورت این کشور اقدام کنید.

یکی دیگر از راه های مهاجرت کاری به قبرس شمالی، از طریق خود اشتغالی است. با ایجاد یک کسب و کار مانند فریلنسری، می توانید ویزای فریلنسری دریافت کنید. البته در برخی موارد خود اشتغالی نیازمند داشتن طرح تجاری مورد تایید دولت قبرس شمالی است. به این نوع از خود اشتغالی، استارتاپ می گویند، که در پی آن ویزای استارتاپی برای شما صادر خواهد شد.

قبرس شمالی جزو مقاصد پرطرفدار برای مهاجرت کاری است. حتما پیش از شروع به طی مراحل درخواست ویزای کاری به قبرس شمالی، قوانین مهاجرت این کشور را مطالعه کنید. همچنین لازم است بدانید، اخذ تابعیت قبرس کار سختی بوده و معمولا افراد بعد از 4 سال کار در آنجا، خاک قبرس شمالی را ترک می کنند.

برای کسب اطلاعات و راهنمایی بیشتر به سایت گروه اریکه مراجعه کنید تا همکاران ما به شما کمک کنند.

سفارش خدمات

لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید

کمک میخواهید؟

لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید

آخرین نوشته ها

ماهر ترین کارشناسان ما، در اختیارتان قرار می گیرند

کافی است اطلاعات خود را در فرم زیر پر نمایید تا از مشاوره رایگان ما استفاده کنید